Rzeczywistość bitcoin!

Jestem ekspertem w dziedzinie kojarzenia ocen, który często pisze. Bitcoin jest systemem płatniczym opartym na własnej formie cyfrowej waluty symbolicznej. Bitcoin jest systemem barterowym, który jest alternatywą dla płatności gotówką, czekami, kartami PayPal lub kredytowymi. Bitcoin jest prywatnym (a może nawet potajemnym) sposobem płacenia za rzeczy. Przypuszczam, że niestety niektóre transakcje Bitcoin są prawdopodobnie wykorzystywane do zakupu nielegalnych usług lub rzeczy.

Zaletą Bitcoin jest to, że zachowuje Twoją prywatność. Bitcoin ma wiele wad, w tym m. in:

1) Mimo że Bitcoin ma swój urok, jest prawnie zastrzeżony i nie jest częścią ani wspierany przez żaden rząd. Została stworzona tylko skończona liczba bitcoins, co pomaga sprawić, że Bitcoins wydają się być bardziej wartościowe niż są one w rzeczywistości. Ograniczając liczbę monet wykonanych w połączeniu z szumem, podniosły ceny monet Bitcoins.

2) Niektóre korzyści płynące z Bitcoin mogą mieć wątpliwą wartość. Reklamowane korzyści to m. in. możliwość wysyłania e-maili do znajomych, związane z złotem, oferujące prywatność i stabilność itp. Problem polega na tym, że gotówka, czeki, karty kredytowe, przedpłacone karty pieniężne, przekazy pieniężne, barterowanie czymś (np. znaczkami pocztowymi), przelewy bankowe i PayPal; wydają się pokrywać prawie każdą potrzebę płatniczą.

3) Kupno bitcoins nie jest tanie. Poza EBay’ em, kupowanie Bitcoins nie jest proste ani łatwe; i z wyjątkiem (prawdopodobnie) EBaya, niektórzy sprzedawcy Bitcoin wydają się nieco kruche. Na test wysłałem e-mail do czterech sprzedawców wymiany Bitcoin, w tym dwóch trochę mi bliskich i żaden z nich nie odpowiedział. Kupując Bitcoins nie otrzymujesz żadnych zwrotów.

4) W moich testach, oprogramowanie do tworzenia “portfela” Bitcoin na Twoim komputerze wydawało się powolne i buggy. Przetestowałem dwa różne programy portfelowe Bitcoin i wydawało mi się, że ukończenie koordynacji zadań z siecią zdalnych serwerów Bitcoin zajęłoby kilka dni.

5) Domyślałbym się, że ponieważ Bitcoins są całkowicie bezpieczne i prywatne, a ponieważ mogą być używane do zakupu cokolwiek, użycie ich może pomóc dostać się do radaru rządowego. Kto wie, może ta osoba sprzedająca unobtainium, którą można kupić tylko z Bitcoins, jest w rzeczywistości z jakimś wydziałem policji, szukając bankructwa.

6) W przypadku Bitcoin znacznie zwiększają się szanse na zakupy, ponieważ prawie żadna informacja o sprzedawcy nie jest udostępniana kupującemu, na przykład nazwa i adres.

Mogę się mylić, a być może korzystanie z Bitcoin wzrośnie, i więcej Bitcoins będzie emitowane, a stanie się standardem na urządzeniach mobilnych i będzie akceptowane przez prawie każdy konwencjonalny sklep, na przykład Amazon i Apple. W chwili obecnej wszystkie sposoby płacenia za zakupy Amazonki Bitcoins są bardzo proste. Ponadto, jeśli chcesz handlować Bitcoins dla produktów konwencjonalnych, marże, które musisz zapłacić, aby to, co płaci się za wymianę waluty obcej na lotnisku, wydają się niskie.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *